Organization Calendar (Stayner Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 03, 2019-Feb 23, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
Peewee LL - Doug Perkes Memorial Tournament
Siskins
11:30 AM
vs. Orillia
Tyke
1:00 PM
@ Shelburne Wolves
Bantam Rep
3:00 PM
vs. South Bruce Blades
Peewee Rep
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Bantam LL
5:55 PM
@ Elmvale Coyotes 2
Elmvale [GTBB09]
Atom Rep & Peewee LL
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Midget Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Shelburne Wolves
Bantam Rep
8:15 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Peewee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:10 PM-7:20 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
@ Midland Centennials
Atom Rep
7:00 PM
@ Collingwood AE3 Blackhawks
Central [GBAC01]
Siskins
8:00 PM
vs. Schomberg
Peewee LL
8:00 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [GTPA12]
Peewee Rep
6:30 PM
@ West Grey Warriors
Durham CC [O-P-C-PD4]
Bantam LL
7:30 PM
vs. Midland Centennials 2
Tyke
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
IP Jr Rookie
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP Sr Rookie
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom Rep
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Bantam Rep
11:00 AM-12:20 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
vs. Highland Storm
Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16
Peewee LL - Doug Perkes Memorial Tournament
IP Sr Rookie & Tyke
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Siskins
1:30 PM
vs. Schomberg
Peewee Rep
4:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Midget Rep
5:00 PM
@ Highland Storm
A.J. LaRue [O-MCC-Q3-3]
Bantam Rep
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL #2
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Midland Centennials
Peewee LL
7:30 PM
@ Midland Centennials 1
Midget Rep
8:30 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Peewee Rep
5:00 PM-6:20 PM
Practice
Atom Rep
7:30 PM
vs. Owen Sound Minor Jr. Attack
Peewee Rep
8:15 PM
@ Collingwood Blackhawks
Central [GBPA01]
Bantam LL
7:30 PM
@ Grand Valley Twisters
Grand Valley [GTBB11]
Midget LL #1
7:30 PM
@ Collingwood Blackhawks 3
Central [GTMB08]
Bantam Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
vs. Elmvale Coyotes
Midget LL #2
7:30 PM
@ Coldwater Wildcats
Coldwater [GTMB01]
Peewee Rep
7:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Harriston CC [O-PC-Q3-2]
Bantam LL
8:00 PM
vs. Elmvale Coyotes 1
Midget LL #1
8:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [GTMB10]
IP Jr Rookie
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP Sr Rookie
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom Rep
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL
11:00 AM
vs. Coldwater Wildcats
Tyke
11:30 AM
@ Osprey Hawks
Osprey [TW72]
Peewee LL
12:15 PM
vs. Midland Centennials 2
Midget Rep
7:00 PM
vs. Highland Storm
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Midget LL #1 - Sudbury Tournament
Bantam LL - Parry Sound Tournament
Tyke - Georgian Shores Jamboree
IP Sr Rookie
9:30 AM
@ Essa
Tyke
11:00 AM
vs. Flesherton Golden Hawks
Tyke
11:00 AM
vs. Shelburne Wolves
Siskins
1:30 PM
vs. Schomberg
Bantam LL
4:00 PM
vs. Coldwater Wildcats
Peewee Rep
4:40 PM
@ Minto Mad Dogs
Harriston CC [O-PC-Q3-3]
Midget LL #1
5:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Midget LL #2
7:00 PM
vs. Coldwater Wildcats
Peewee LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget LL #1
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL #2
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
@ Honeywood Hurricanes
Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee LL
8:15 PM
@ Collingwood Blackhawks 1
Central [GTPA05]
Peewee Rep
5:00 PM-6:20 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Penetang AE Flames
IP Jr Rookie
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP Sr Rookie
9:00 AM
vs. Essa
Atom Rep
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Bantam Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Midget LL #2
5:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from staynerminorhockey.com on Monday, April 22, 2019 at 10:34 PM